celine outlet hermes outlet

DENEMELER 2008 e Veda Ederken


+Herkes gibi sıradan bir insanım, hatalarım ve mutsuzluklarım oldu.
+Başarı nedir diye düşünsem? Hep derim ki; "İnsanları milyoner de olsalar, hayatı kendi ilkelerinde yaşamadıkça başarılı sayamam."
+Hayatım boyunca yaptığım işlerde kendi potansiyelimi açığa çıkardığım için mutluyum.
+Bir iş severek yapılırsa. daha başarılı olunacağına inanıyorum.

+Hiç bir kural mutlak değildir. Büyüklerimiz “Gergin yay, çabuk kopar” derdi.

 +Mutlak ilkeler yerine tavırlar oluşturmak lazım. "Evet! Erken kalk. Ama akşam güzel bir dans varsa, buna da katıl. Ertesi gün erken yatarak yorgunluğunu telafi et." Dışarda güzel romantik bir yemek yemek, bir içki içmek çok hayatın tadlarını tadmak. Güzel şeyler bunlar...
+Hep derim ki; Aslında gereğinden fazla uyuyoruz, 6 saatlik bir uyku insana yeter. Uyku düzenini sağlamak için, gün içinde spor yapmaya da ihtiyaç var. Etkin uyku yönetimiyle yaşama daha çok zaman kalıyor.
+Kimse zenginliği mezarda yaşamak zorunda kalmamalı. ‘Hayalimizin peşinde koşmalıyız.’ Tabii olabildiğince...
+Toplumumuzda ki ailevi ve sosyal bağların güçlü olması, bizleri diğer toplumlardan farklı kıldığına inanıyorum.
+Ölüm ve yaşam insan kavmine ait bir duygu. Böyle duyguların Doğu’su Batı’sı yok. Yaşam boyunca insanlar daha büyük aşka, bir amaca ulaşmak ister. Ölüm söz konusu olunca, hepimiz atomize bireyleriz.
+Bir toplumda anlatım kültürü hakimse; Masal, tekerleme, öykü nesilden nesile anlatılarak geçebiliyorsa, bilgelik ve mistiklik bir toplumda varsa o kültür güçlüdür diye düşünürüm. Ne mutlu bize ki bu bizim kültürümüz de oldukça güçlü...

 

Devam edecek....2008'den notlar

Tully


YORUMLAR

Adınız

 

Yorumunuz