celine outlet hermes outlet

ROCKPORT - BİRAZ NOSTALJİ...


BİRAZ NOSTALJİ

Rockport - Cape Ann

05.09.1999

Şimdi masamı toplamak için oturdum, faturalar, kağıtlar, bir sürü ıvır zıvır. Ortalık toparlanınca, kenarı spiralli meşhur günlüğüm, ortaya çıktı. İçinden not kağıtları düştü...     

  

 

Boston'dan yola çıkıyoruz. Hava süper güzel. Rockport'a gidiyoruz.

Pazartesi Labor Day, uzun hafta sonu tatili var. Günlerden pazar.

Boston'un kuzeyinde, bir saat uzaklıkta Cape Ann kıyısında sevimli bir kasaba Rockport. Ressamların yaz kış oturmayı tercih ettiği, muhteşem vahşi kayalıkların, tabiatın ve okyanus manzarasının doyumsuz olduğu bir yer.

Öğle yemeğimizi Bearskin Neck'de 'My Place by The Sea' adlı restoranda beyaz şemsiyelerin gölgesinde deniz kenarında martılarla beraber yiyoruz. Denizin üstü yelkenlilerle dolu. Başlangıç olarak, caesar salatası, sonra bir kova dolusu çeşitli otlar, sarmısak, krema ve beyaz şarapta haşlanmış midye ve yanında patates kızartması yiyoruz.

Yemekten sonra köyde yürüyüş yapıyor. Atölye evleri açık olan, ressamların sergilerini geziyoruz. Seramik ve çömlek atölyelerinde artistler, sergilenen objelerle birlikte nasıl çalıştıklarını da gösteriyorlar.

Kediler, pencerelerin arkasında sonbahar güneşinin tadını çıkarıyorlar.

İnternet adreslerini not alıyoruz, beğendiğimiz galeri ve atölyelerin.

 http://www.cynthiacurtispottery.com/artist.html

 http://www.borsarigallery.com

Atlantik üzerinden gün batımı nefes kesici. Hava serinliyor ve nemleniyor. Ağaçlar altında uzanıp keyif yaptığımız yer battaniyemizi topluyoruz. Üzerindeki sarı, kırmızı sonbahar yapraklarını, yapışan kumları silkeleyip dönüşe geçiyoruz.
 

Tülin Erkaya - 2005
 


YORUMLAR
[ 27 Mart 2009 Cuma ]  Sarpy
ne kadar eski bir yolculugumuz... :) Hatirlamak hosuma gitti!!

Adınız

 

Yorumunuz